Son Dakika Haberleri
Ev / Gezide / Fransa Ne alınır

Fransa Ne alınır

Fransa’dan Neler Alınır

Fransa Ve Alışveriş Tutkusu

Fransa’dan deyince akla neler gelir? Fransa’dan sevdiklerimize neler alınır? Fransa’nın neyi meşhurdur? Fransadan neler alınır ?  Fransa’dan neler getirilir. Şüphesiz ki Fransa deyince akla ilk gelen Eiffel kulesidir. Sevdiklerinizi Eiffel kulesi anahtarlarından alabilirsiniz. Eiffel kulesi figürlü biblo ve heykeller evinizin dizaynında kullanılacak çok özel parçalar olabilir.

Mona Lisa simgeli ürünler ve klasikleşmiş magnet, tişört ve kupalar her yerde bulabileceğiniz klasik hediyeler Disney Land Paris te bulunan Mickey Mouse figürlü biblolardan, taşlı süs eşyalarından veya Mickey Mouse baskılı tişört, çanta, saat, ayakkabı, elbise, şapka, kolye, pantolon, eşarp ve şallardan alabilirsiniz.

Paris te Disney Land içinde bulunan Disney Shop’tan minik sevdiklerinize oyuncaklar alıp onları sevindirebilirsiniz. Şanzelize caddesinde bulunan butik ve ünlü marklardan alışveriş yapabilirsiniz.  Paris bozulmamış yapısını, hala taş döşemeli yolları ve sokaklarını gezerken alışverişin tadını çıkabilirsiniz.

Parfüm Ve Kozmetik

Fransa Kozmetik Parfüm

Fransa kendini parfüm konusunda kanıtlamış ve dış pazara parfümlerini açmış bir ülkedir. Parfüm konusunda epeyce dünya ya nam salmış parfümleri koklamadan Fransa’yı gezdim bile demeyin butik parfümcülerden dünyanın en güzel parfümlerini bulabilirsiniz. Eğer butik değil de mağazalar tercihiniz olacaksa dünyaca ünlü parfümleri çok ucuza almanız mümkün, parfüm denemeye gider iken mutlaka yanınıza kahve almayı unutmayın her parfümü denedikten sonra kahvenizden koklayıp diğer parfümü öyle koklayın yoksa parfüm kokuları karışır. Tabi ki de Fransa’ya gidip o mükemmel Fransız parfümlerinden almadan dönmek olmaz. Parfümlerin yanı sıra birçok kozmetik ürün de Paris sokaklarında ve mağazalarında rahatlıkla bulunabilir. Kozmetik te de kendini kanıtlamış olan Fransa da uygun fiyatlı bir çok tercih edilen markayı bulmanız mümkün butik yerler var fakat sağlık açısından güvenilen yerlerden alın cildinizde değişik reaksiyonlar yaratmasın. Bir çok ünlü kozmetik ürünü Fransa Menşeli olduğunu unutmayın ve birazda araştırma ile marka kozmetik ürünlerini çok uygun fiyata almanız mümkün

Alkol

Fransız Şarap

Fransız şarapları da şarap severlerin ilgi odağı olabilir. Nasıl Rusya deyince aklınıza votka gelirse Fransa deyince aklımıza şarap gelir butik şarap mahzenlerine uğramadan ve tadına bakmadan buralardan geçmeyin. Sevdiklerinize hediye olarak uçakta verilen ufak alkol şişeleri gibi hediyelik olarak sevdiklerinize götürebilirsiniz eğer büyük şişe olarak getirmek isterseniz yasal sınırı geçer iseniz havalimanında kalacaktır bunlara dikkat edin.

Yemek ve Gıda

Macaron ve kruvasan dfrance fooda sevdikleriniz için güzel bir seçim olabilir. Güzel seçimler yaparak paket halinde getirebileceğiniz ya da paket olarak 3 4 gün saklayabileceğiniz yerler var fakat dikkat edin bozulmasın. Yemek olarak neredeyse çok iyi konumda olan Fransa kendiniz Fransız mutfağıyla dışarıya duyurmuş ve bu alanda hatırı sayılır gurmeler yetiştirmiştir. Eğer alkol alıyor iseniz yemekleriyle birlikte şarap tadabilirsiniz ve Yemeklerin bazılarında şarap kullanılıyor, Fransızlar şarabı neredeyse sirke niyetine kullanıyor, şarabı eti terbiye etmek için kullanıyorlar. Yine de tavsiye etmesek te saklama kabı içerisinde getirebileceğiniz yerler var fakat hediye alacaksanız kalıcı olmaz bu yüzden tavsiye etmiyoruz.

Montmartre da Sacre Coeur’e gidip portrenizi yaptırarak bu ufak anıyı saklamak amaçlı portrenizi alabilirsiniz. Fransa hem gezip görmek için hemde sevdiklerinize hediyeler alıp kendinizi de mutlu edebilmek için güzel bir seçim aynı zamanda yemek zevki için mükemmel sanatsal olarak ta dinlendirici ve tatmin edici bir yere sahiptir Fransa.

Alabileceğiniz başka hediyeler

hakkında Neler Alınır

Check Also

Simi (Sömbeki) Adası

İlginç tarihi yapıları ve göz dolduran evleri ile ön planda olan Simi bir diğer adıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir