Son Dakika Haberleri
Ev / Yurt Dışı Gezilerinde / Midilli (Lesvos) Adası

Midilli (Lesvos) Adası

Türk turistlerin Yunan Adalarına gösterdiği ilgi her geçen sene artıyor. Tarihi bağların yanı sıra gidilmesi oldukça kolay olan Midilli, tam bir doğa harikası olarak tanımlanabilir. Ayvalık üzerinden Ada’ya kolay bir şekilde gidilebilir. Ege’nin 3.büyük adası olan Midilli adası gezilecek yerler açısından oldukça zengin seçeneklere sahip.

 

Kapıda Vize Uygulaması İçine Gerekli Belgeler Nelerdir?

 

Kapıda vize uygulaması için Schengen vizesi için gerekli belgelerin hazır edilmesi gerekiyor. Ayvalık- Midilli arası yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürüyor. Ada’nın İstiklal Caddesi olarak anılacak olan Ermu Caddesi, sahil yoluna paralel olarak devam ediyor. Midilli adası alışveriş, Midilli adası ne yenir sorusunun cevabına gelmek istiyorsanız Ada’daki meşhur Yunan meyhanelerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

 

Rakı ve balık ziyafetinin yanı sıra yeme işine daha az zaman ve para ayırmak isteyenler meşhur tostlardan ve fırından yeni çıkan hamur işlerinden yiyebilir. Patlıcan, kabak çiçeği dolması ve kalamar dahil her türlü deniz canlısını yiyebileceğiniz restoranlarda tadı damağınızda kalacak lezzetler deneyebilirsiniz. Gece karnınız acıkırsa kremalı-tarçınlı Midilli böreği ve ballı lokma yemeyi ihmal etmeyin!

 

Sevdikleriniz İçin Küçük Bir Alışverişe Zaman Ayırın!

 

Midilli’nin eski caddelerinde ve kordon boyunda dolaşırken küçük hediyelik eşyalar satan dükkanlara da rastlayabilirsiniz. Lesvos alışveriş dendiğinde akla gelen ilk şey Yunan rakısı olan uzodur. Peynir, sakız reçeli, zeytinyağı ve sardalyenin yanı sıra minik tahta el işi hediyelik eşyalar da sizi tatmin edebilir. Minik dükkanlar ve dekoratif ev eşyaları bu gezide aklınızdan çıkmayacak.

hakkında Neler Alınır

Check Also

Simi (Sömbeki) Adası

İlginç tarihi yapıları ve göz dolduran evleri ile ön planda olan Simi bir diğer adıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir