Son Dakika Haberleri
Ev / Yurt Dışı Gezilerinde / Simi (Sömbeki) Adası

Simi (Sömbeki) Adası

İlginç tarihi yapıları ve göz dolduran evleri ile ön planda olan Simi bir diğer adıyla Sömbeki adası her anlamda son derece ilgi çeken Yunan adalarından bir tanesidir. Sömbeki adası alışveriş anlamında son derece gelişmiş olan küçük ve şirin bir adadır.

 

Adada turistler için özel olarak yapılmış olan birçok alışveriş noktasının bir arada bulunduğu görülecektir. Simi adasında alınabilecek şeyler son derece çeşitlidir. O yöreye ait olan küçük biblolar ve geleneksel ev heykelleri, turistler tarafından en ilgi gören hediyelik eşyalar arasındadır. Bunun yanı sıra gene Simi adasına özel olan deri sandaletler ya da keten gömleklerin satın alınması mümkündür.

 

 Simi (Sömbeki) adasında görülmesi gereken yerler

 

Simi adasında görülmesi gereken yerler sanıldığında çok daha çeşitlidir. Ada küçük olmasına rağmen gezilmesi gereken birçok mekanı bir arada barındırmaktadır. Adada gezilmesi gereken ilk yer yalnızca oraya özgü olan rengarenk evlerin gezilmesi ve fotoğraflanmasıdır. Adanın en önemli özelliği bu meşhur renkli evleridir. Bunun yanı sıra Büyük Meryem kilisesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

 Simi (Sömbeki) adasında ne yenir?

 

Simi adasında yemek yeneceğinde ilk başvurulan yer sahil olmaktadır. Bunun sebebi sahil boyunca birçok farklı restoranın ve kafenin bulunuyor olmasıdır. Adaya gelmeden önce bile konuşulan en meşhur yemek karides kızartmasıdır. Bunun yanı sıra deniz makarnası da yenmesi gereken yemek seçenekleri arasındadır. Deniz ürünü sevmeyenlerin ise et ya da tavuk gibi seçeneklere yönelmesi de mümkündür.

hakkında Neler Alınır

Check Also

Chios (Sakız) Adası

Chios bir diğer adıyla Sakız adası, sanıldığı kadar küçük olmayan ve son derece gelişmiş olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir