Son Dakika Haberleri
Ev / Yurt Dışı Gezilerinde / Yunanistan’dan Neler Alınır

Yunanistan’dan Neler Alınır

Yunanistan, Türkiye’ye yakınlığı ile bilinen ve her yıl çok sayıda Türk turisti ağırlayan önemli ülkelerden bir tanesidir. Bu yönü ile son derece turistik olan ülke farklı isimlere ait ufak adaları ile meşhurdur. Adaların dışında meşhur olan bir diğer bölge ise Atina’dır. Atina, Yunanistan’ın başkentidir ve alışveriş anlamında son derece gelişmiştir. Yunanistan alışveriş denince akla gelen bu bölge çok sayıda ürünün bulunduğu yerlerden bir tanesidir. Buraya gelindiğinde incelenmesi gereken en meşhur ürünler mermer heykeller ve antik Yunan vazosu görünümündeki hediyelik eşyalardır. Bunun yanı sıra Yunanistan’a gelindiğinde özel peynirlerden alınmadan gidilmemesi tavsiye edilmektedir.

 

 Yunanistan’da elektronik eşya alışverişinin avantajları

 

           Yunanistan elektronik eşya bakımından son derece avantajlı bir şehirdir. Türkiye’ye oranla çok daha uygun fiyatlı satışlar yapan Yunanistan, geçirdiği kriz sebebi ile uygun fiyatlı elektronik eşya satışları yapmaktadır. Krizi fırsata çevirmek isteyen kişilerin buradan alışveriş yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu sayede çok uygun fiyatlara alışveriş yapabilmek mümkündür. Her üründe olmadığını unutmamak gerekir.

 

 Yunanistan’ın ünlü yemekleri

 

Yunanistan yemekleri denince akla ilk olarak deniz ürünlerinden yapılan tarifler gelmektedir. Birçok Yunan adasında rastlanan en popüler deniz ürünü ise Souvlaki Kalamaki olmaktadır. Tamamen kalamardan yapılan bu yemek, kalamarların şişe dizilmesi ile elde edilmektedir. Bunun yanı sıra yenmesi gereken bir diğer popüler yemek Feta Me Meli’dir. Peynir ile yapılan bu yemek aslında bal ile süslenen katmer tarzı bir tatlıdır. Yunanistan’a gelindiğinde ana yemeğin üzerine yenmesi tavsiye edilmektedir.

hakkında Neler Alınır

Check Also

Simi (Sömbeki) Adası

İlginç tarihi yapıları ve göz dolduran evleri ile ön planda olan Simi bir diğer adıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir